This website is also available in English!

Would you like to switch to the English version?

Yes, switch to English
or

Nawożenie roślin akwariowych

Akwarium może podkreślać wygląd każdego wnętrza. Ilość pracy jaką trzeba poświęcić na pielęgnację zbiornika zależy od charakteru akwarium i od tego czy skupiamy się głównie na roślinach czy też główną ozdobę akwarium mają stanowić ryby.

Wielu początkujących akwarystów przy doborze roślin do akwarium nie bierze pod uwagę ich wymagań. Problem pojawia się gdy rośliny nie rozwijają się tak jak powinny. Często w tym samym czasie pojawiają się również glony. Nawet jeżeli rośliny w akwarium nie są priorytetem, ilość informacji na temat nawożenia i związanych z tym reguł może wydawać się przytłaczająca i niezrozumiała.

Jest wiele sposobów i tricków dotyczących nawożenia roślin na różnych stronach i forach Internetowych. Często są one dość desperackie i nieraz wręcz wykluczają się nawzajem. Nowi adepci akwarystyki niejednokrotnie nie wiedzą, której metodzie można zaufać.

Mamy nadzieje iż nasze artykuły pozwolą przybliżyć w możliwie prosty i zrozumiały sposób zagadnienia związane z rozwojem roślin wodnych w akwarium. Zwrócimy też uwagę na szczególnie często występujące problemy z nawożeniem.