This website is also available in English!

Would you like to switch to the English version?

Yes, switch to English
or

Pomoc

„Nawozy Mikro Basic Eisenvolldünger / Mikro Spezial Flowgrow / Mikro Spezial Eisen mają trochę inne zabarwienie niż zazwyczaj. Dlaczego tak jest?“

Świeżo wyprodukowane nawozy mikroelemntowe mogą różnić się barwą od tych starszych nawet jeśli różnica w dacie produkcji wynosi kilka miesięcy. Jaśniejsze zabarwienie produktu nie wpływa na jego efektywność oraz stężenia poszczególnych pierwiastków. Część mikroelementów ulega po pewnym czasie procesom oksydacji, co prowadzi do ciemniejszego koloru nawozu. Bez względu na odcień, nawozy Aqua Rebell są zawsze tak samo skuteczne.

„Którego nawozu mikroelementowego pownienem użyć Eisenvolldünger czy Flowgrow?“

Mikro Basic Eisenvolldünger to nawóz podstawowy do stosowania codziennego lub cotygodniowego. Micro Special Flowgrow to nawóz przeznaczony raczej do stosowania codziennego ze względu na to, że został zaprojektowany po to, by był natychmiast absorbowany przez rośliny za sprawą mniej silnej stabilizacji chemicznej. Zalecamy na początku dozowanie Mikro Basic Eisenvolldünger. Akwaryści z dużym doświadczeniem i wzbogacanym podłożem dla roślin mogą z powodzeniem używać Micro Special Flowgrow.

„Którego testu CO2 Aqua Rebell pownienem użyć?“

Wszystko zależy od tego jakie akwarium posiadasz? Jest tam więcej roślin czy ryb? Hodujesz wrażliwe gatunki zwierząt? W zbiorniku ogólnym np. z paletkami zalecamy stężenie CO2 na poziomie 20 mg/l. W silnie oświetlonych i obficie nawożonych zbiornikach (zwłaszcza tych prowadzonych metodą EI) zalecamy wyższe stężenie CO2 na poziomie 30 mg/l.