This website is also available in English!

Would you like to switch to the English version?

Yes, switch to English
or

Makro Spezial - K

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Spezial K to nawóz zawierający niezbędny makroelement - potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Makro Spezial K został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń potasu ogranicz dawkę nawozu.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

1 ml na 50 l wody akwariowej preparatu Makro Spezial K podniesie stężenie:
K1,00 mg/l

Specjalna linia nawozów makroelementowych Aqua Rebell przeznaczona do zbiorników z podłożami wzbogacanymi składa się z Makro Spezial Licht (azot, fosfor, potas), Makro Spezial K (potas) oraz Special N (azot). Nawozy te zostały zaprojekotwane specjalnie aby sprostać potrzebom pokarmowym szybko rosnących roślin w zbiornikach z silnym oświetleniem i CO2. Makro Spezial K doskonale uzupełnia system nawożenia podłożem wzbogacanym i zapewnia bujny rozwój roślin. Substraty zawierają zazwyczaj stosunkowo dużo związków azotu i fosforu ale są bardzo ubogie w potas. Biorąc pod uwagę kluczową rolę potasu we wzroście roślin jego dawkowanie za pomocą preparatu Makro Spezial K lub Makto basic Kalium jest niezbędne.

Jeżeli podczas stosowania Makro Spezial K zauważysz, że twardość węglanowa wzrasta będzie to oznaczać że w akwarium zakumulowało się zbyt dużo potasu a rośliny nie są go już w stanie absorbować. W takim wypadku zmniejsz dawkę nawozu.

Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:
Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO21–2 ml dziennie
Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO21 ml dziennie
Brak CO21–4 ml co tydzień
Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu.

Polecamy stosowanie nawozu Aqua Rebell Makro Spezial K w połączeniu z poniższymi nawozami: