This website is also available in English!

Would you like to switch to the English version?

Yes, switch to English
or

CO2 Check - 30 mg/l

Aqua Rebell CO2 Check – 30 mg/l to płyn wskaźnikowy (test) na zawartość dwutlenku węgla w wodzie. Może być używany jako płyn do różnego rodzaju szklanych lub plastikowych permanentnych testów CO2. Służy stałemu pomiarowi dwutlenku węgla w akwarium. Prawidłowa ilość tego gazu jest kluczowa dla wzrostu roślin i powinna być stale monitorowana. Test CO2 Aqua Rebell CO2 Check w przeciwieństwie do innych testów nie fałszuje wyników ponieważ nie ma bezpośredniej styczności z substancjami mogącymi wpływać na odczyn wody, takimi jak kwasy humusowe etc.

Dostępne opakowania: 250 ml.

Zbyt duże stężenie CO2. Zalecane obniżenie.
Optymalne stężenie CO2 (około 30 mg/l).
Zbyt niskie stężenie CO2 w zbiorniku. Zalecane podwyższenie.

Stosowanie

Dodaj 1-2 ml Aqua Rebell CO2 Check do testu permanentnego i umieść go w akwarium w miejscu o dobrej cyrkulacji wody. Po 1-2 h od rozpoczęcia pomiaru, odczytaj kolor płynu w teście i porównaje ze skalą barwną, aby określić stężenie CO2 w zbiorniku.

Stały monitoring stężenia CO2 w akwarium jest bardzo przydatny. Często czynnikiem limitującym wzrost roślin nie jest niedobór pierwiastków a niskie stężenie dwutlenku węgla w akwarium. Aqua Rebell CO2 Check daje ci możliwość dokładnego sprawdzenia ilości CO2 w akwarium. Produkt zawiera błękit bromotymolowy, który zmienia swoje zabarwienie w zależności od pH wody.

Dwutlenek węgla rozpuszcza się w powietrzu i przedostaje się w ten sposób to preparatu Aqua Rebell CO2 Check. W zależności od stężenia CO2, zmienia się odczyn wody a co za tym idzie kolor testu.