This website is also available in English!

Would you like to switch to the English version?

Yes, switch to English
or

Tobias Coring i aquascaping

Tobias Coring to założyciel Aqua Rebell I pasjonat akwarystyki. Założeniem marki Aqua Rebell jest dostarczenie roślinom możliwie jak najlepszych składników odżywczych. Aqua Rebell to odpowiedź na potrzeby akwarystów, które najlepiej rozpoznają sami akwaryści tacy jak Tobias.

W 2006 roku, Tobias rozpoczął propagowanie sztuki aquascapingu w Niemczech. Założyłem forum Flowgrow, które zrzesza miłośników akwarystyki roślinnej i aquascaperów. Tobias uwielbia mnogość wyborów jakie daje akwarystyka.

Zespół Aqua Rebell zapytał dlaczego wpadł na pomysł produkcji nawozów.

„Na rynku było bardzo duże zapotrzebowanie na dobrze zbilansowane nawozy, co wzmogło także rozwój techniki i rynku wyposażenia akwariów. Zwłaszcza dla miłośników roślin wodnych na rynku nie było nawozów, które spełniałyby ich oczekiwania a przy tym były proste i łatwe w stosowaniu.“

„Treibholz & Pflanzen“ 120×60×50 cm

Aranżacja oparta na ciekawym kształcie korzeni zdominowana przez Microsoria. Trawnik z Elatine hydropiper urozmaicony przez Staurogyne repens i Hydrocotyle sp. „Japan” ładnie komponują się z zastosowanymi dekoracjami. Rotala sp. green wypełnia tylną-prawą stronę akwarium. Dla kontrastu dodano niewielką ilość Ludwigi brevipes. Za korzeniem z lewej strony akwarium możemy zauważyć Proserpinace palustris, która nawiązuje do umieszczonej po prawej stronie kolorowej Ludwigii. Dodaje to aranżacji jeszcze więcej harmonii.

„Ein bisschen Iwagumi“ 120×45×45 cm

Kompozycja w zamyśle miała być klasycznym Iwagumi, lecz charakteryzuje się zbyt dużą ilością detali jak na tego typu zbiornik. W zbiorniku znajduje się też o wiele więcej gatunków roślin niż pierwotnie zakładano. Pomimo tego, całość prezentuje się atrakcyjnie a wzrok obserwatora skupia się na ciekawym kształcie skały Seiryou Stone, na intensywnej zieleni roślin.

„Wasserpflanzen Passion“ 120×45×45 cm

Akwarium to swego rodzaju pomnik wystawiony pięknym i różnorodnym roślinom wodnym. Te rośliny są głównym elementem kompozycji i nawet najładniejszy kamień czy korzeń tego nie zmieni. Aranżacja powstała w celu pokazania prawdziwych rarytasów roślinnych oraz ich wyglądu w zbiorniku. Akwarium to swego rodzaju przechowalnia ciekawych gatunków – to tam trafiają dopiero co odkryte, rzadkie rośliny.

„Sonnenuntergang“ 60×30×30 cm

Jedna z dawniejszych aranżacji, które powstały jakiś czas temu. Zbiornik służył do eksperymentów nad nawozami I różnymi sposobami podświetlenia tła akwarium. Glossostigma elatinoides została posadzona na pierwszym planie i gęsto porosła przód akwarium w ciągu zaledwie 4 tygodni. Rotala sp. ‘Green’, stanowi tło po lewej stronie, wzbogacona akcentami Rotala macrandra i Ludwigia brevipes. W aranżacji zastosowano także Microsorium I kilka gatunków mchów.

„Red Rocks“ 100×40×40 cm

Kolejna z wcześniejszych kompozycji. Materiały dekoracyjne to skamieniałe drewno i korzenie otoczone przez Microsorium, Bolbitis, Glossostigme i Staurgyne

„Moss rocks…“ 60×40×40 cm

W mniejszym zbiorniku pokazowym Aqua Rebell dekoracje to głównie skała bazaltowa i korzenie. Obsada roślin składa się z Staurogyne repens, Blyxa japonica i Rotala sp. „Colorata“ w tylnej części akwarium. Środkowy plan to różne gatunki mchów i Microsorium. Trawnik tworzy Elatine hydropiper.