This website is also available in English!

Would you like to switch to the English version?

Yes, switch to English
or

Annika Reinke i aquascaping

Annika Reinke to utalentowana i kreatywna akwarystystka znana ze zdobycia pierwszego miejsca na The Art of the Planted Aquarium 2011 w kategorii Nano zbiorników. Ma 29 lat i mieszka w Schneverdingen. Pracuje jako pomoc weterynaryjna.

Zespół Aqua Rebell zapytał Annike jak dowiedziała się o nawozach Aqua Rebell.

„Spoktałam się z tymi nawozami przez portal flowgrow.de, słyszałam też o nich za sprawą innych akwarystów.“

Oczywiście chcieliśmy dowiedzieć się również czy ciągle używa nawozów Aqua Rebell.

„Dla mnie Aqua Rebell to: doskonały wzrost i kondycja roślin oraz wzorowa obsługa klienta“

1-sze miejsce The Art of the Planted Aquarium 2011 - kategoria Nano

Werdykt jury „The Art of the Planted Aquarium 2011“ said:

„Dobrze zrównoważona kompozycja z dobrym doborem roślin. Doskonałe rozmieszczenie skał“

Zespół Aqua Rebell może się z tym stwierdzeniem tylko zgodzić. Bardzo atrakcyjne nano akwarium. Charakterystyczne elementy to doskonała kondycja roślin i świetne ułożenie kamieni. Elatine hydropiper tworzący alejkę po środku akwarium wygląda okazale i gęsto. Annika wybrała tę roślinę do akwarium, ponieważ ma mniejsze liście od podobnej Glossostigmy i lepiej nadaje się do nano akwariów. Naturalny wygląd podkreślają dwie podobne odmiany Pelli (Riccardia chamedryfolia i Riccardia graeffei) przyczepione do skał. Dopełnieniem aranżacji jest Marsilea crenata i Blyxa japonica o ciekawym kształcie liści. To niemal nieprawdopodobne, że ten zbiornik ma zaledwie 20 litrów objętości.

„The color and the shape“ 63×36×36 cm

Piękna aranżacja, której bardzo charakterystycznym elementem są miękkie I opływowe kształty czarno-szarych dużych głazów. Podłoże stanowi piasek, co sprawia że niezbędne jest nawożenie płynne. Hemianthus callitrichoides „Cuba“ porasta przestrzenie wokół skał, podkreślając w ten sposób ich kształt. Użycie rośliny trawnikowej jako głównego gatunku w akwarium nadaje akwarium dodatkowej harmonii. Akcent kolorystyczny zapewnia Cryptocoryne sp. „Flamingo“. Pozostałe rośliny średniego planu to Hydrocotyle sibthorpioides, Pogostemon helferi, Blyxa japonica i Taxiphyllum barbieri. Z tyłu akwarium znajdują się gatunki takie jak Pogostemon erectus i Eleocharis acicularis. Aranżacja sprawia, że akwarium wydaje się być znacznie większe niż w rzeczywistości. Doskonała ozdoba każdego pomieszczenia.