This website is also available in English!

Would you like to switch to the English version?

Yes, switch to English
or

Adrie Baumann i aquascaping

Adrie Baumann jest relatywnie młodym akwarystą, tworzącym piękne aranżacje jedna za drugą. Jedną z jego pierwszych kompozycji była wykonana na targach „The Art of the Planted Aquarium“ w 2011 roku. Od tego czasu regularnie prezentuje bardzo ciekawe akwaria. Obecnie, Adrie skupia się na połączeniu akwariów roślinnych z hodowlą dyskowców.

Zespół Aqua Rebell zapytał Adrie’go jak dowiedział się o nawozach Aqua Rebell.

„O nawozach Aqua Rebell dowiedziałem się przez portal akwarystyczny www.flowgrow.de.“

Oczywiście chcieliśmy dowiedzieć się również czy Adrie ciągle używa nawozów Aqua Rebell.

„Oczywiście że ich używam – rezultaty ich stosowania są wprost niesamowite zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość wzrostu i kondycję roślin. Co więcej, nawozy są dostępne w przystępnych cenach.“

2-gie miejsce w The Art of the Planted Aquarium 2011 - XL

© 2011 Georg W. Just

Jury „The Art of the Planted Aquarium 2011“ stwierdziło:

„Bardzo dobrze zbalansowana kompozycja, ciekawie użyte rośliny … i dopracowane szczegóły.“

Zespół Aqua Rebell zdecydowanie podpisuje się pod tą oceną. Kolory zastosowanych roślin doskonale się uzupełniają pomimo tego że są zróżnicowane. Ciekawe formowanie kształtu grup roślin jest imponujące i czyni kompozycję jeszcze bardziej interesującą. Mchy, Blyxa japonica, Staurogyne, Ranunculus, Cryptocoryne i paporcie wodne tworzą świetny środkowy plan. Dwa Eriocaulony przyciągają uwagę obserwatora i kontrastują z liśćmi Eleocharisa. Ich kwiaty przypominają czułki lub antenki i nadają surrealistycznego charakteru aranżacji. Świetnie usytuowane korzenie doskonale uzupełniają całość. Zdecydowanie wyróżniające się akwarium.

„Natural Ground“ Dyskowce w akwarium naturalnym

Aranżacja to próba połączenia dwóch pięknych tworów natury – bujnych roślin i majestatycznych paletek. Ich połączenie stwarza unikatowy efekt. Kolejny doskonały przykład pracy Adriego.

„Magical Forest“

Mityczny charakter aranżacji został uzyskany przez balans mocnego światła i cienia. Korzenie porośnięte mchami wynurzają się spośród niższych roślin takich jak Hydrocotyle sp. Japan i Staurogyne repens.

„Isle of no return“

Bardzo wyrazista kompozycja. Dominujące rośliny łodygowe są doskonale wybarwione i w bardzo dobrej kondycji. Rewelacyjny środkowy plan tworzą piękne grupy Pogostemon helferi, Utricularia graminifolia, Hemianthus callitrichoides „Cuba“, Staurogyne repens and Blyxa japonica urozmaicają ten obszar akwarium. Akwarium zdaje się kryć dużo ciekawych stref i zakamarków przez co chciałoby się je oglądać przez bardzo długi czas.